Święta Bożego Narodzenia najczęściej kojarzą się z zapachem pomarańczy, korzennych ciasteczek oraz drzew iglastych, takich jak jodła czy sosna. Świąteczny zapach w domu można utrzymać dłużej za pomocą gotowych odświeżaczy powietrza bądź własnoręcznie wykonanych pachnących stroików.

Elektryczny odświeżacz powietrza o zapachu ciasta z kruszonką

Elektryczny odświeżacz powietrza zapewnia nieprzerwanie świeży zapach przez ponad 60 dni. Urządzenie umożliwia dostosowanie intensywności wydzielania się woni. Air Wick oferuje szeroką gamę zapachów, z których najbardziej świąteczne to np.: zapach domowego ciasta z owocami i kruszonką, cytrusów, świeżego powietrza, lasu oraz jabłek.

Pachnące dekoracje świąteczne – pomarańcze z goździkami

Pomarańcze nadziewane goździkami to naturalny odświeżacz powietrza, który wypełni dom orzeźwiającą wonią cytrusów i korzennych przypraw. Owoce mogą posłużyć także jako dekoracja stołu wigilijnego, kuchni czy salonu. Przed wbiciem goździków w pomarańcze, warto wcześniej zrobić dziurki drewnianym patyczkiem do szaszłyków. Dzięki temu łatwiej będzie wbić przyprawę w skórę owocu, przez co przygotowanie odświeżacza zajmie mniej czasu.

Zapach korzennych przypraw w kuchni

Metodą na wypełnienie kuchni aromatem korzennych przypraw jest zagotowanie garnka z wodą i takimi dodatkami, jak: plastry pomarańczy, goździki, laska cynamonu, anyż, świeża żurawina czy rozmaryn. W trakcie gotowania z naczynia zacznie wydobywać się silna woń świątecznych przypraw i owoców. Po zagotowaniu wody, wystarczy zmniejszyć ogień, a w przypadku wyparowania płynu – uzupełnić go świeżym.

Świąteczne porządki – pachnący płyn do podłóg, zapach do odkurzacza

W czasie świątecznych porządków można również zadbać o ładny zapach w domu. Wystarczy zwykły płatek kosmetyczny nasączyć olejkiem eterycznym, np. o zapachu cynamonu, pomarańczy, goździków bądź drzew iglastych i włożyć go do wylotu odkurzacza. Dzięki temu w czasie pracy urządzenia wydmuchiwane z niego powietrze rozniesie po całym pomieszczeniu woń aromatycznego olejku. Do mycia podłóg można użyć pachnących ampułek, które oprócz właściwości myjących, wydzielają również bardzo intensywny zapach. np. pieczonego jabłka lub cynamonu. Wśród tradycyjnych płynów do czyszczenia powierzchni płaskich najlepiej użyć takich  o zapachu iglastych drzew, które mają w swojej ofercie drogerie internetowe jak superkoszyk. Warto zaopatrzyć się w odpowiednie środki czystości, aby dom był czysty i pachniał na święta.