Zbliżający się termin porodu powoduje, że młoda mama zaczyna rozglądać się za odpowiednimi akcesoriami dla swojego dziecka. Szykowanie wyprawki dla noworodka to wielka przyjemność dla przyszłej mamy. Jednak przy wyborze niektórych produktów pojawia się wiele pytań. Na jedno z nich odpowiadamy poniżej.

Jaki rozmiar pampersów należy wybrać dla noworodka?

Na każdym oznaczeniu pieluszek jednorazowych widoczny jest numerek, który oznacza rozmiar pieluch. Numeracja ta zaczyna się od 0 – taki rozmiar jest dedykowany wcześniakom, które ważą poniżej 2 kg. Rozmiar nr 1 przeznaczony jest dla dzieci o wadze od 2 do 5 kg, a rozmiar nr 2 dla dzieci, które ważą od 3 do 6 kg. Jak widać numeracja jest związana z waga dziecka. Im większy numer na opakowaniu, tym większy przedział wagowy niemowlaka.

Jaka marka pieluszek jest najlepsza?

Najbardziej znanymi i polecanymi pieluszkami jednorazowymi są pieluszki firmy Pampers.

Pampers Premium Care to pieluszki stworzone z myślą o niemowlakach. Są miękkie, chłonne, mają elastyczne boki oraz dodatkową siateczkę, która ułatwia wchłanianie kupki i zapobiega przedostawaniu się jej poza pieluszkę. Szybkie wchłanianie powoduje, że powierzchnia pieluszki jest sucha i nie podrażnia wrażliwej skóry niemowlaka.

Pampers Active Baby jest częstym produktem wybieranym przez mamy. Te rodzaj pampersów jest równie miękki i chłonny oraz nie pozostawia wilgoci na powierzchni pieluszki.

Oba rodzaje pampersów nie powodują odparzeń w porównaniu z innymi sztywnymi i mniej chłonnymi pieluszkami. Wyższa cena sugeruje wyższą jakość i w kategorii pieluch jednorazowych jest to bardzo widoczne.

Ile pieluszek kupić przed narodzinami dziecka?

Pamiętaj, że noworodek szybko rośnie, więc nie kupuj dużej ilość pieluszek o numerze 1. Czasami wychodząc ze szpitala odpowiednie okażą się pieluszki o rozmiarze numer 2. Wystarczy jedno bądź dwa opakowania. Nie warto kupować więcej, gdyż może się okazać, że Twój bobas nie akceptuje kupionych pieluszek i będziesz musiała je zmienić. Zwróć uwagę na promocje, które oferują różne drogerie oraz supermarkety. Dzięki takim okazjom możesz sporo zaoszczędzić na pieluszkach o rozmiarach numer 2 i większych.