Każdy pamięta zdjęcia ślubne przodków ustawione na komodzie dziadków, które podziwiały coraz to młodsze pokolenia i które pobudzały wyobraźnię niejednej małej dziewczynki, marzącej, że w przyszłości również ona znajdzie się na takim zdjęciu. Nic więc dziwnego, że obecnie fotografia ślubna to sztuka, którą zajmują się wysokiej klasy specjaliści. Fotograf ślubny z prawdziwego zdarzenia wie dokładnie, jaki profil wybrać, aby panna młoda wyglądała na fotografii jak śliczna księżniczka, a pan młody prezentował się jak rycerz na białym koniu. Aby wybrać fotografa doskonałego, trzeba zastosować się do poniższych wskazówek.

Polecenie i recenzje znajomych

Po pierwsze należy wypytać znajomych, którzy niedawno brali ślub, kto na ich uroczystości robił zdjęcia i czy polecają oni usługi tej osoby. Ważne, aby pamiętać, że jedna pozytywna opinia nie wystarczy. Fotograf ślubny to też człowiek i czasem może wykonać swoją pracę lepiej, a czasem gorzej, ale najważniejsze, żeby nie miał na swoim koncie żadnej weselnej katastrofy.

Internet – baza wiedzy

Kiedy już znajdziemy specjalistę polecanego przez co najmniej trójkę naszych znajomych, to warto sprawdzić w internecie, jakie opinie wystawili mu inni klienci. Czasem nie trzeba długo szukać. Wystarczy zajrzeć na portale branżowe lub serwisy społecznościowe, a można się naprawdę dużo dowiedzieć. Kiedy nasz wybór zostanie potwierdzony przez szereg pozytywnych opinii od Klientów naszego potencjalnego ślubnego fotografa, pora na spotkanie twarzą w twarz.

Wspólna wizja

Jest ono konieczne, abyśmy mieli pewność, że ten człowiek jest z naszej bajki i mówi naszym językiem. Nie ma nic gorszego niż artysta, którego zatrudnimy, a który będzie miał zupełnie inną wizję fotografii na naszym ślubie niż my. W takim momencie nie będzie dla nas ważne, że jest on profesjonalistą, cenionym przez ludzi, którzy go zatrudniają, tylko będzie dla nas ważne to, że ten człowiek absolutnie nie chce sprostać naszym wymaganiom.

Określenie wymagań i ustalenie ceny

Na zakończenie warto pamiętać, że jeśli podczas spotkania okaże się, że jest to osoba, której możemy zaufać i która dokładnie wie, o co nam chodzi, aby nasze ślubne fotografie były tymi wymarzonymi, to pora na uzgodnienie szczegółów oraz kosztów. Warto od początku ustalić, jakie zdjęcia nas interesują i czego wymagamy. Czy chcemy mieć sesję ślubną na świeżym powietrzu, czy wystarczą nam zdjęcia z samego ślubu i wesela? Czy chcemy otrzymać wywołane odbitki, czy interesują nas tylko fotografie na przenośnym nośniku, które sami przejrzymy i sami wywołamy? Na te i inne pytania musimy znaleźć odpowiedź, aby fotografie z naszego ślubu były pamiątką na długie lata i mogły stanąć na komodzie dziadków obok ślubnych fotografii naszych przodków. Pamiętajcie fotograf ślubny to inwestycja w zachowanie wspomnień na długie lata, dlatego jego wybór jest taki ważny.