Przyroda korzystnie wpływa na nasze zmysły. Obcowanie z naturą redukuje poziom stresu. Jeśli więc chcemy ochłonąć, pobyć sam na sam ze swoimi myślami, warto wybrać się do parku, lasu.

Park przyciąga mieszkańców

Nie trzeba od razu wyprowadzać się na wieś. W wielu miastach, a nawet dzielnicach znajdują się zieleńce. To wielki skarb danej miejscowości i jego mieszkańców. Mogą oni codziennie ładować akumulatory, podpatrując przyrodę.

Właśnie z powodu bliskiej lokalizacji ogrodu miejskiego tak wiele osób pyta o mieszkanie na Targówku. Na jego terenie rozpościera się Park Bródnowski. To jeden z największych skwerów w stolicy. Jego powierzchnia wynosi 25,4 ha.

Teren ten zorganizowano prawie 40 lat temu wedle koncepcji inż. Stefanii Traczyńskiej. Jego funkcje były typowe dla parku: rekreacja i wypoczynek. Ówczesnym mieszkańcom wystarczało samo istnienie zieleńca, w którym przez wiele lat nic się nie zmieniło.

Wskutek takiego podejścia władz parkowi brakowało infrastruktury sportowej. Dopiero pod koniec lat 90. zarządzający tym terenem Ośrodek Sportu i Rekreacji zaczął modernizację, by uczynić Park Bródnowski centrum aktywnego wypoczynku.

Powstały więc boiska do siatkówki, piłki, nożnej i koszykówki. Wytyczono ścieżki spacerowe, które można też traktować jako trasy rowerowe i rolkowe. Park wzbogacił się też o kilka stołów do ping-ponga. Zorganizowano również wypożyczalnie sprzętu sportowego.

Nie zapomniano o dzieciach. Z myślą o nich wybudowano place zabaw z karuzelami, bujakami, zjeżdżalniami i piaskownicami.

Wkrótce ucieszą się też okoliczni fani deskorolki. OSiR planuje tutaj budowę rampy z elementami umożliwiającymi wykonywanie akrobacji.

To wszystko sprawia, że Targówek zaczął przyciągać młodych ludzi, pary chcące założyć rodzinę. W końcu dostęp do obiektów rekreacyjno-wypoczynkowych, czyli m.in. parku, stanowi ważne kryterium wyboru lokalizacji mieszkania. Ci, którzy sprowadzą się na Targówek, a zwłaszcza w pobliże Parku Bródnowskiego, na pewno nie będą tego żałować.