Poznań jest od lat miastem o najniższym wskaźniku bezrobocia w Polsce. Jego wartość utrzymuje się średnio na poziomie 2%. Oznacza to, że bez większych problemów można znaleźć tu pracę. Ponadto stolica Wielkopolski jest miejscem niezwykłym, pełnym zieleni, ze znakomicie rozwiniętą infrastrukturą komunikacji miejskiej oraz kuszącym niskimi cenami na rynku nieruchomości.

 

Praca w Poznaniu

 

Czynnikiem decydującym o zmianie miejsca zamieszkania najczęściej jest praca. Poznań, ze względu na najniższe bezrobocie w kraju oraz stale rozwijający się rynek inwestycji, to jedno z najlepszych miejsc do życia. W mieście systematycznie pojawiają się obiekty przemysłowe oraz biurowce, a przedsiębiorcy nieustannie poszukują pracowników, z tego względu nie należy się obawiać o brak ofert dotyczących zatrudnienia. Wśród firm na poznańskim rynku najwięcej jest tych z sektora handlu oraz działalności profesjonalnej w tym naukowej i technicznej.

 

Mieszkanie w Poznaniu

 

Ceny na rynku nieruchomości w Poznaniu są znacznie niższe niż w innych zbliżonych wielkością polskich miastach. Przede wszystkim niedrogie są ceny najmu mieszkań. Warto wspomnieć, że w przeprowadzonym w skali kraju badaniu “Diagnoza społeczna” stolica Wielkopolski uplasowała się na pierwszym miejscu jako “miasto, w którym najlepiej żyć”.

 

Poznań – zielone miasto

 

Miejsc służących do rekreacji na łonie natury w Poznaniu jest pod dostatkiem. Szczególną popularnością cieszy się Jezioro Maltańskie wyposażone w tor regatowy i stok narciarski. W jego okolicy znajdują się także wspaniałe ścieżki rowerowe i spacerowe. Obok jeziora mieści się Nowe Zoo z unikalną w skali kraju Słoniarnią. Oprócz tego w granicach administracyjnych Poznania jest wiele malowniczych jezior, natomiast północna część miasta to obszary rezerwatów przyrody.

 

Poznań – miasto kultury i sztuki

 

W Poznaniu nie sposób się nudzić. Liczba atrakcji kulturalno-rozrywkowych i sportowych jest imponująca. Co roku odbywa się tutaj mnóstwo bardzo ciekawych imprez, np. Międzynarodowy Festiwal Teatralny – Malta Festival, który jest wydarzeniem o światowej renomie. Z kolei przyciągający najwybitniejszych muzyków z całego globu Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego to wydarzenie o wieloletniej tradycji. Unikalnym wydarzeniem jest Animator – festiwal filmów animowanych – największy w Polsce. Natomiast w ciągu roku organizowane są mniejsze festiwale muzyczne i filmowe oraz biegi uliczne, wśród których warto wymienić słynny Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza. Poznań to również kina, muzea i teatry, wspaniałe klimatyczne knajpki oraz pięknie odrestaurowany rynek Starego Miasta, Chór Poznańskie Słowiki, alternatywny Teatr Ósmego Dnia oraz Polski Teatr Tańca.