Spędzanie czasu w ciekawy sposób wcale nie musi dużo kosztować. Warszawa to miasto oferujące atrakcyjne rozrywki, za które wystarczy zapłacić mniej niż 20 zł. Można wybrać się do muzeum, do kina, na spektakl, pospacerować po Łazienkach Królewskich, a nawet zjeść świetny obiad w jednym z kultowych barów mlecznych.

Bezpłatne dni w warszawskich muzeach

Darmowe muzea w Warszawie są niemal wszystkie, ale jedynie w określony dzień tygodnia. Bezpłatny wstęp najczęściej dotyczy tylko wystaw stałych.

  • Poniedziałek – Muzeum Kolejnictwa
  • Wtorek – Muzeum Narodowe w Warszawie
  • Czwartek – Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie – Pałac na Wyspie i Stara Oranżeria, Muzeum Historii Żydów Polskich – POLIN
  • Piątek – Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Królikarnia (Muzeum Narodowe), Muzeum Katyńskie, Muzeum Geologiczne
  • Niedziela – Zamek Królewski w Warszawie, Muzeum Powstania Warszawskiego

Ciekawym sposobem na spędzenie czasu jest również wybranie się do Łazienek Królewskich. Wstęp do Królewskiej Galerii Rzeźby w Starej Oranżerii jest zawsze bezpłatny. Przy okazji warto spędzić kilka chwil na spacerach po ogrodach, zobaczyć Pałac na Wyspie, Amfiteatr czy Biały Domek.

Tanie bilety do kina i na przedstawienia teatralne

W poniedziałek za bilet do kina Kultura, Muranów i Luna trzeba zapłacić od 12 do 17 zł. W pozostałe dni tygodnia ceny w tych miejscach nie ulegają drastycznym podwyżkom.

Środa jest dniem, w którym można obejrzeć seans w 3D za 19,50 zł w kinach Cinema City – Arkadia, Sadyba, Promenada, Galeria Mokotów. Natomiast za bilet w ten dzień do Multikina (Złote Tarasy, Wola Park, Targówek, Ursynów) trzeba zapłacić 14,90 zł. We środę w Kinotece w Pałacu Kultury wstęp na seans kosztuje 15 zł.

Bilety na przedstawienia teatralne w cenie od 10 do 20 zł kosztują w takich miejscach, jak: Resort Komedii, Białołęcki Ośrodek Kultury (Teatr 13) i Klub Komediowy.

Kultowe bary mleczne w Warszawie

Bary mleczne to relikty minionej epoki, które przetrwały okres ustrojowej transformacji i wciąż cieszą się dużą popularnością. Najbardziej znane na mapie Warszawy miejsca, w których można zjeść m. in. domową “pomidorówkę” lub najlepsze “ruskie” w stolicy, to:

  • Bar Mleczny „Biedronka”, ul. Grójecka 79,
  • Bar Mleczny „Sady”, ul. Krasińskiego 36,
  • Bar Mleczny „Bambino”, ul. Krucza 21,
  • Bar Mleczny „Prasowy”, ul. Marszałkowska 10/16.

W barze mlecznym cena za dwudaniowy obiad (często z kompotem) wynosi od 12 do 20 zł.